Mamy już za sobą 3dni pełne wrażeń dla dzieci, które lubią grać w piłkę nożną. Było miło każda drużyna dostała upominek i medal.

We wtorek 28 czerwca rozegrano pierwszy turniej piłki nożnej ,,dzikich drużyn” w ramach „Sportowych Wakacji w Mieście 2022” pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczynki z roczników 2011/12 oraz młodsi. Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły: Korona Ostrołęka 2011, Korona Ostrołęka 2012, UKS Błękitni Nowa Wieś I oraz UKS Błękitni Nowa Wieś II.

Turniej rozgrywano formułą ,,każdy z każdym”, a po fazie zasadniczej zaplanowano dodatkowe spotkanie o 3 miejsce oraz mecz finałowy. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w spotkaniach, które liczyły 15 minut. Upalne warunki atmosferyczne nie zniechęciły do dania z siebie wszystkiego młodych piłkarzy. Tempo rozgrywanych akcji, zaangażowanie zawodników oraz sam poziom rywalizacji mogły naprawdę zaimponować zgromadzonym kibicom. Warto podkreślić, że turniej przebiegł w niezwykle przyjaznej atmosferze i śmiało można powiedzieć, że każdy z uczestników zaprezentował godną pochwały postawę Fair Play.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

1 miejsce: Korona Ostrołęka 2011
2 miejsce: UKS Błękitni Nowa Wieś I
3 miejsce: Korona Ostrołęka 2012
4 miejsce: UKS Błękitni Nowa Wieś II