Pracowaliście Państwo legalnie w Irlandii? Rozliczcie się z nami, a odzyskacie swój nadpłacony podatek. Pomożemy we wszystkim. Powiemy jak wypełnić dokumenty, skontaktujemy się też za Państwa z urzędem i odzyskamy najwyższy możliwy zwrot podatku. Przekazywanie dokumentów między nami i irlandzką skarbówką odbywa się w większości on–line, bez użycia tradycyjnej poczty. Można rozliczyć się w dowolnym momencie roku – zwrot jest możliwy do 4 lat wstecz! Warto się rozliczyć, gdyż zwrot podatku może wynieść kilkaset euro.

Do Państwa zgłoszenia potrzebne są kopie dokumentu od pracodawców:

  • Dokument P45 – informacje dotyczące sumy całego wynagrodzenia i potrąconego podatku (ten dokument możesz znaleźć na swoim koncie on-line na stronie urzędu);

LUB

  • Dokument Employment Detail Summary (kiedyś P60). Jest on dostępny na koncie on-line pracownika na stronie urzędu. Wydawany jest na początku roku kalendarzowego (od 1 stycznia do 15 lutego) i jest podsumowaniem wszystkich potrzebnych informacji o zatrudnieniu.

LUB

  • Payslip – rozliczenie wypłaty, wydawane co tydzień lub co miesiąc; możesz rozliczyć się na podstawie samych payslipów, jednak może trwać to dłużej;

Gdy dostarczycie Państwo nam wszystkie dokumenty, bezpłatnie obliczymy ile zwrotu podatku Ci przysługuje. Zgłosimy Twoje rozliczenie przez ekspresową, urzędową platformę internetową ROS. Internetowo będziemy kontrolować postępy w Państwa sprawie i w razie potrzeby skontaktujemy się e-mailowo z irlandzkim urzędem. Dzięki temu pieniądze mogą trafić do Państwa nawet w 4 tygodnie! Można je odzyskać w formie przelewu na konto złotówkowe – jest to najkorzystniejsza możliwość, a koszt przelewu i realizacji czeku bierzemy na siebie. Oprócz tego możliwe jest przesłanie kwoty w złotówkach przekazem pocztowym. 

Wszystko o podatku

1. Czas rozliczenia: zwrot pieniędzy od momentu wysłania rozliczenia do urzędu potrwa około 2 miesiące, jednak zdarza się, że jest to tylko miesiąc.

2.Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują 3,7 tys. złotych za każdy rok.

3. Ile lat możesz rozliczyć: rozliczymy aż do 4 lat wstecz.

4. PAYE – podatek dochodowy w Irlandii. Skrót od Pay As You Earn czyli „płać, gdy zarobisz”.

5. Rok podatkowy

Rok podatkowy trwa w Irlandii standardowo od 1 stycznia do 31 grudnia. Rozliczenie podatku z Irlandii powinno się zgłaszać w urzędzie irlandzkim po zakończeniu roku podatkowego (po 31 grudnia) lub gdy przestaniesz pracować w Irlandii. Zwrot podatku to tax refund. Przyznaje go irlandzki urząd skarbowy osobom, które zapłaciły w ramach podatku większą sumę niż powinny według swoich dochodów.

6. Aby nie przedłużyć swego zwrotu podatku, unikaj:

  • podawania niepełnej historii zatrudnienia – powinieneś zgłosić swoje dochody od wszystkich pracodawców w danym roku podatkowym, w przeciwnym razie Twoje rozliczenie może być niekorzystne i się przedłuży.
  • dołączania jedynie Payslipów – rozliczenie wyłącznie na podstawie Payslipów jest możliwe, ale trwa dłużej.

7. Pracownik oddelegowany

Rozliczamy również pracowników oddelegowanych z Polski do Irlandii. Jeśli więc podatek był odprowadzany na terenie Irlandii, możemy przygotować deklarację podatkową. Wystarczy posiadać dokument od pracodawcy P45 lub P60 lub inny z powyższych. Jeśli podatek nie był odprowadzany na terenie Irlandii – niestety nie pomożemy z rozliczeniem.

Biuro Rachunkowe KSML

KS Marcin Lipiński

Ul. Targowa 8A

07-410 Ostrołęka

Tel. 532-324-940, 863-067-070